Uus taevase laega kauplus

29.08.2012

Augustis oleme jõudu mööda sättinud oma uut müügikohta Katriina Käigus asuvas ilusas siseõues Tallinna vanimate majade vahel. Nüüd on väravad olnud juba mõned nädalad avatud ja võime julgelt tõdeda, et asi toimib.

Esimene ehituspäev juulis- Nils mõtiskleb tulevase suure kapi raamil. Mõne päeva pärast saab unustatud õu uue ja ilusa ilme.

Esimene ehituspäev juulis- Nils mõtiskleb tulevase suure kapi raamil. Mõne päeva pärast saab unustatud õu uue ja ilusa ilme.

Asume Mauritiuse maja õuel. Hoone on ehitatud 1230 aastal, kannab toonase Dominikaani kloostriülema nime. Siit ka nimi Mauritiuse Õu.

Lugupidamises Katariina Gildi meistrite vastu on kaasatud seekord tegijad, kelle kaup ei kattuks juba legendaarseks saanud meistrite tänaval seni pakutavaga. Eestvedajateks on Valdur Tilk oma puukaupadega, Nils-Naatan Kaivo ja Tuuli Ermel lambanaha- ja villakaupadega ning Lilian ja Martin Bristol oma vilditöökoja kaupadega.

Kuigi meistrite töökojad asuvad Tallinnast suhteliselt kaugel (vastavalt Raplamaa, Järvamaal ja Põlvamaal), on plaanis neil aegajalt Katariina Käigu hoovikeses ise kohal olla ja oma oskusi demonstreerida.

Mauritiuse Õu asub Katariina Käigu Müürivahe tänava poolses otsas Klaasikoja ja Nukumaja (Mauritiuse maja) vahel ning on avatud vähegi talutava ilma korral iga päev kell 10-18. 

Brightside TYPO3 agency