"Hiinas ei saa toota Põhja-Euroopa meistrimehe pintslitõmmet"

12.01.2012

Nädalise ajakirjanik Margus Mikomägi usutles Eesti Elukutseliste Käsitöömeistrite Liidu üht eestvedajat Martin Bristolit.

„Meistrite vennaskonna“ liige Martin Bristol ütleb, et tema ja ta vennad, Eesti käsitöölised, tegelevad lisaks põhitööle oma kundede silmaringi laiendamisega.

Martin, kas meil on midagi siin oma maal, mida mujal ei ole ega tule?

Teadmine, et me oleme siin OLNUD ja et ega meil siit kusagile minna ei olegi.   

Kui sult Singapuris küsitakse, mis iseloomustab Eesti riiki, siis kuidas vastad?

Tilluke riik kaugel põhjas, kus maa on tasane, ei värise ning on kaetud metsloomi-linde täis metsaga. Meri on rahulik, saak kehv, aga piisav, talvel hanged kohati meetrised ja saab vee peal kõndida. Inimesed on harjunud ise asju tegema ning oma asjadega hakkama saama ja räägivad juba mitmendat aastatuhandet linnulaulusarnast salakeelt.   

Kui ma oleksin Eesti vabariigi peaminister ja sina Eesti käsitöö käilakuju, siis mida sa minu käest ennekõike tahaksid?

Õnneks või kahjuks ei ole me riigi peaminister keiser, vaid siiski peaminister, nii et ega sult väga midagi tahta ei saagi. Aga kui, siis küsiksin selgitusi selle kohta, kuidas plaanib meie riik panustada väiketootmisettevõtete tekkesse ja püsimisse, selliste, mis ei ole otseselt seotud põllumajandusega.  

Kuid peaasi on, et riik ei segaks ega takistaks. 

Meie suurim probleem ja takistus meie ühiskaupluse loomisel oli vahepeal EAS-i ühe haru pealik, kes proovis meid kõrvale trügida, et saaks ise luua, muidugi oma lipu värvides, sarnase esinduse. Seda hoolimata sellest, et tema visiitkaardi tagaküljel seisis „Aitame mõjusaid ideid ellu viia“.   

Jätkub...

 

Loe täispikka artiklit 12. jaanuar 2012 ilmunud ajalehe trükiväljaandest.

Paberlehe pdf versiooni lisame niipea kui see arhiividesse tekib.

Lühiversioon võetud Nädalise kodulehelt 

Brightside TYPO3 agency